PROGRAM Corfu Summer Festival 2022
July 10th – 15th · 8:30 – 22:30 h

Sun, 10.07.

8:00 – 08:30
Check In & Registration

8:30 – 10:00
Heart to Heart Yoga
*Oliver Ostroga
Yoga Class

08:45 – 10:00
Gentle Yin Yoga
*Sacha Heath
Yoga Class

10:00 – 11:00
BREAK 
(BREAKFAST*)
Meet your Therapist

11:00 – 13:00
Opening Ceremony

*Igor Ezendam, MoJoh, Nalini
Blossom, Sacha Heath
Workshop & Meditation

13:00 – 13:30
BREAK

13:30 – 15:30
Human Design
*Shanti Reema
Workshop & Meditation

15:30 – 17:30
BREAK

17:30 – 19:30
Ecstatic Dance and Sound Journey

*Intiche
Dance & Music

19:30 – 20:30
BREAK

20:30 – 22:30
Global Prayer Journey
*Netanel Goldberg,
Kalyan & Mitsch Kohn
Dance & Music

Mon, 11.07.

8:00 – 08:30
Check In & Registration

8:30 – 10:00
Yoga for the soul & music by MoJoh

*Hayley Leander
Yoga Class

08:45 – 10:00
Anahata Yoga
*Tobi Keller
Yoga Class

10:15 – 10:45
PRIVATE SESSION INTRO 
(BREAKFAST*)
Meet your Therapist

11:00 – 13:00
Cacao Ceremony & Medicine Music
*Anna Aayar & Annette
Assmy, Intiche
Workshop & Meditation

13:00 – 13:30
BREAK

13:30 – 15:30
Ho’oponopono
*Dr. Ingfried Hobert
Workshop & Meditation

15:30 – 17:30
BREAK

17:30 – 19:30
Ocean of Sound

*Pepe Danza
Dance & Music

19:30 – 20:30
BREAK

20:30 – 22:30
Ecstatic Dance
*Arun Ji
Dance & Music

Tue, 12.07.

8:00 – 08:30
Check In & Registration

8:30 – 10:00
Traditional Hatha Yoga
*Evi
Yoga Class

08:45 – 10:00
Nurture Creation: Qigong and Herbalism
*Athanasia
Yoga Class

10:00 – 11:00
BREAK 
(BREAKFAST*)
Meet your Therapist

11:00 – 13:00
Contact Beyond Contact
*Bruna Bortolato
Workshop & Meditation

13:00 – 13:30
BREAK 

13:30 – 15:30
Human Mandala

*Anna Büchling
Workshop & Meditation

15:30 – 17:30
BREAK

17:30 – 19:30
Mantras & Music

*Srikanth Beeram &
Band
Dance & Music

19:30 – 20:30
BREAK

20:30 – 22:30
Live Set
*Mose
Dance & Music

Wed, 13.07.

8:00 – 08:30
Check In & Registration

8:30 – 10:00
4 Elements Yoga Flow

*Ina Hoffrogge
Yoga Class

08:45 – 10:00
Hatha Flow Yoga
*Sanny Mingaa
Yoga Class

10:00 – 11:00
BREAK 
(BREAKFAST*)
Meet your Therapist

11:00 – 13:00
Medicine Dance
*Sophia Chalkidou
Dance & Music

13:00 – 13:30
BREAK 

13:30 – 15:30
Intuitive Medicine & Soundhealing

*Mitsch Kohn
Dance & Music

15:30 – 17:30
BREAK

17:30 – 19:30
Dance Ritual

*D al Senio
Dance & Music

19:30 – 20:30
BREAK

20:30 – 22:30
Healing Concert
*Nalini Blossom
Dance & Music

23:00 – 00:30
Full Moon Astrology
*Aldebaran Sandrini
Talk & Meditation

Thu, 14.07.

8:00 – 08:30
Check In & Registration

8:30 – 10:00
Gentle Yin Yoga
*Sacha 
Yoga Class

 

08:45 – 10:00
Somatic Yoga Flow
*Laila Sell
Yoga Class

10:00 – 11:00
BREAK 
(BREAKFAST*)
Meet your Therapist

11:00 – 13:00
Natural Movements & music by Netanel 

*Anva Goldberg
Workshop 

13:00 – 13:30
BREAK

13:30 – 15:30
Inner Dance & Inner Light

*Oliver & Ahilan
Workshop & Meditation

15:30 – 17:30
BREAK

17:30 – 19:30
Alice Rose & MoJoh + Friends
*Alice Rose & MoJoh
Dance & Music

19:30 – 20:30
BREAK

20:30 – 22:30
Ecstatic Dance Amsterdam
*Yarun Dee
Dance & Music

Fri, 15.07.

8:00 – 08:30
Check In & Registration

8:30 – 10:00
Heart to Heart Yoga
*Oliver Ostroga
Yoga Class

08:45 – 10:00
Heaven on Earth Yoga 
*Leonie Nehr
Yoga Class

10:00 – 11:00
BREAK 
(BREAKFAST*)
Meet your Therapist

11:00 – 13:00
Singing Freedom

*Igor Ezendam & Arianna Artioli
Workshop & Meditation

13:00 – 13:30
BREAK

13:30 – 15:30
Future Families
*Sophia Michalopoulou
Workshop & Talk

15:30 – 17:30
BREAK

17:30 – 19:30
Ecstatic Dance Berlin

*Mathami
Dance & Music

19:30 – 20:30
BREAK

20:30 – 22:30
Closing Concert
*Netanel Goldberg
Dance & Music

Sun, 10.07.

8:00 – 08:30
Check In & Registration

8:30 – 10:00
Heart to Heart Yoga
*Oliver Ostroga
Yoga Class

08:45 – 10:00
Gentle Yin Yoga
*Sacha Heath
Yoga Class

10:00 – 11:00
BREAK 
(BREAKFAST*)
Meet your Therapist

11:00 – 13:00
Opening Ceremony

*Igor Ezendam, MoJoh, Nalini
Blossom, Sacha Heath
Workshop & Meditation

13:00 – 13:30
BREAK

13:30 – 15:30
Human Design
*Shanti Reema
Workshop & Meditation

15:30 – 17:30
BREAK

17:30 – 19:30
Ecstatic Dance and Sound Journey

*Intiche
Dance & Music

19:30 – 20:30
BREAK

20:30 – 22:30
Global Prayer Journey
*Netanel Goldberg,
Kalyan & Mitsch Kohn
Dance & Music

Mon, 11.07.

8:30 – 10:00
Yoga for the soul & music by MoJoh

*Hayley Leander
Yoga Class

08:45 – 10:00
Anahata Yoga
*Tobias Keller
Yoga Class

10:15 – 10:45
PRIVATE SESSION INTRO 
(BREAKFAST*)

11:00 – 13:00
Cacao Ceremony & Medicine Music
*Anna Aayar & Annette
Assmy, Intiche
Workshop & Meditation

13:00 – 13:30
BREAK

13:30 – 15:30
Ho’oponopono
*Dr. Ingfried Hobert
Workshop & Meditation

15:30 – 17:30
BREAK

17:30 – 19:30
Ocean of Sound

*Pepe Danza
Dance & Music

19:30 – 20:30
BREAK

20:30 – 22:30
Ecstatic Dance
*Arun Ji
Dance & Music

Tue, 12.07.

8:30 – 10:00
Traditional Hatha Yoga

*Evi
Yoga Class

08:45 – 10:00
Nurture Creation: Qigong and Herbalism
*Athanasia
Yoga Class

10:00 – 11:00
BREAK 
(BREAKFAST*)
Meet your Therapist

11:00 – 13:00
Contact Beyond Contact
*Bruna Bortolato
Workshop & Meditation

13:00 – 13:30
BREAK 

13:30 – 15:30
Human Mandala

*Anna Büchling
Workshop & Meditation

15:30 – 17:30
BREAK

17:30 – 19:30
Mantras & Music

*Srikanth Beeram &
Band
Dance & Music

19:30 – 20:30
BREAK

20:30 – 22:30
Live Set
*Mose
Dance & Music

Wed, 13.07.

8:30 – 10:00
4 Elements Yoga Flow

*Ina Hoffrogge
Yoga Class

08:45 – 10:00
Hatha Flow Yoga
*Sanny Mingaa
Yoga Class

10:00 – 11:00
BREAK 
(BREAKFAST*)
Meet your Therapist

11:00 – 13:00
Medicine Dance
*Sophia Chalkidou
Dance & Music

13:00 – 13:30
BREAK 

13:30 – 15:30
Intuitive Medicine & Soundhealing

*Mitsch Kohn
Dance & Music

15:30 – 17:30
BREAK

17:30 – 19:30
Dance Ritual

*D al Senio
Dance & Music

19:30 – 20:30
BREAK

20:30 – 22:30
Healing Concert
*Nalini Blossom
Dance & Music

23:00 – 00:30
Full Moon Astrology
*Aldebaran Sandrini
Talk & Meditation

Thu, 14.07.

8:30 – 10:00
Gentle Yin Yoga
*Sacha Heath
Yoga Class

 

08:45 – 10:00
Somatic Yoga Flow
*Leila Sell
Yoga Class

10:00 – 11:00
BREAK 
(BREAKFAST*)
Meet your Therapist

11:00 – 13:00
Natural Movements

*Anva Goldberg
Workshop

13:00 – 13:30
BREAK

13:30 – 15:30
Inner Dance & Inner Light

*Oliver & Ahilan
Workshop & Meditation

15:30 – 17:30
BREAK

17:30 – 19:30
Alice Rose & MoJoh + Friends
*Alice Rose & MoJoh
Dance & Music

19:30 – 20:30
BREAK

20:30 – 22:30
Ecstatic Dance Amsterdam
*Yarun Dee
Dance & Music

Fri, 15.07.

8:30 – 10:00
Heart to Heart Yoga
*Oliver Ostroga
Yoga Class

 

08:45 – 10:00
Heaven on Earth Yoga
*Leonie Nehr
Yoga Class

10:00 – 11:00
BREAK 
(BREAKFAST*)
Meet your Therapist

11:00 – 13:00
Singing Freedom

*Igor Ezendam & Arianna Artioli
Workshop & Meditation

13:00 – 13:30
BREAK

13:30 – 15:30
Future Families
*Sophia Michalopoulou
Workshop & Talk

15:30 – 17:30
BREAK

17:30 – 19:30
Ecstatic Dance Berlin

*Mathami
Dance & Music

19:30 – 20:30
BREAK

20:30 – 22:30
Closing Concert
*Netanel Goldberg
Dance & Music

Colibri Farm
Yoga

 

IMPORTANT INFO: All events take place in english.

BREAKFAST: The ticket for the breakfast can be booked separately and online only before the start of the festival.

Private sessions can be booked seperately.

We assume no liability for changes regarding the festival program, changes regarding the venue of the respective program item, or changes regarding the overall festival venue. This also applies to short-term changes. Festival participants can find out about any possible upcoming program & location modifications via corfu.agapezoe.com or through the „AGAPE ZOE Corfu-Summerfestival Group“ Facebook group.